Brnoliak Ján

Výtvarnej tvorbe sa venujem už od ranného detstva a kedže som neustále obklopený prekrásnou Liptovskou prírodou, ešte stále aj ako osemdesiatročný z nej neprestávam čerpať námety pre svoje diela. I keď sa nevenujem výhradne iba krajinárskej maľbe, tvorí prevažnú časť mojich malieb.

Moje sklony k maľbe sa začali vážnejšie prehlbovať pri navštevovaní školení Okresného Osvetového strediska v Liptovskom Mikuláši pod vedením akad. maliara Karola Fenveša a Paľa Petráša. Tu som bol neskôr menovaný aj za člena výberovej poroty.
Neskôr som bol pozvaný do Krajského Osvetového strediska v B. Bystrici pod vedením ďaľšieho vynikajúceho akad. maliara Fera Krála.
Svoju umelecké schopnosti som zároveň rozvíjal aj vďaka môjmu vtedajšiemu zamestnaniu ako návrhár a raportér dámskej konfekcie.
Nenahraditeľné skúsenosti získané na školeniach pod dohľadom akademických maliarov začali prinášať svoje ovocie.
O tom, že kvalita mojej tvorby sa zlepšila začali svečiť prvé ocenenia na výstavách: cena EX AEQUO za vystavené olejomaľby v L. Mikuláši, ocenenie na výstave Výtvarná Dubnica, nemálo cien v odbore maľba na okresných výstavách výtvarníkov amatérov, uznania za grafickú tvorbu atď.
I v súčastnosti sa aktívne zúčastňujem na okresných výstavách amatérskych maliarov a často bývam pozývaný na prezentovanie maliarskeho remesla na folklórnych slávnostiach.
Mám za sebou aj niekoľko verejných autorských výstav napr. v L.Mikuláši, Ružomberku a Dolnom Kubíne. Niektoré moje práce boli publikované aj v novinách. Dúfam, že i Vás moje maľby oslovia a ozdobia steny vašich domovov.

Vybrané díla autora

» Všechny díla autora