Dia Peter

Narodil som sa 20. Jula 1978 v Košiciach no celý život žijem v Prešove. Už od ranného detstva som mal sklony k umeniu a kresleniu, no život ma z čisté umeleckej drahý odklonil úplné iným smerom. Aj keď som sa zúčastňoval mnohých súťaži nemám umelecké vzdelanie a úroveň na akej som dnes som získal rokmi zbierania vlastných skúsenosti a chyb pri kreslení mojich prvých portrétov a kresieb.
Pracujem na mori ako navigačný dôstojník a tak tvorím a svoju pracú prezentujem a predávam najmä v zahraničí. Moje diela sa prezentujú v Expolaration Gallery Ketchikan, Alaska a v Path gallery Whistler, Canada kde som ako jediný Európan medzi miestnymi umelcami.
Mam veľmi rad prírodu a zvieratá a som fascinovaný ženským telom čo sa samozrejme odráža aj na mojej tvorbe. Moje subjekty sa snažím zachytiť tak aby čo najviac vyjadrili svoju silu alebo krasu. Považujem za osobný úspech, ak ma divák pri pozeraní sa na môj obraz emócie, nech sú akékoľvek. Pracujem len s ceruzou a moje obrazy sú teda čiernobiele. Myslím, že fakt že sú "len" čiernobiele nie je nevýhodou ale pravé naopak. Človek si tu uvedomí že obraz a teda aj život nie je len čiernobiely, ale že je tu ešte veľmi veľa odtieňov čiernej a sivej.

Vybrané diela autora

» Všetky diela autora